11 Ağustos 2009 Salı

KOCAELİ HUZUREVİ

KURULUŞ ADI

KOCAELİ HUZUREVİ MÜDÜRLÜĞÜ

KURULUŞ ADRESİ

TURGUT MAH. HUZUREVİ SK. NO:2 İZMİT/KOCAELİ

KURULUŞ TEL. / FAX

Telefon: 0 (262) 325 30 66 Fax : 0(262) 325 30 61

KURULUŞ MÜDÜRÜ

Olcay TAŞTAN

HİZMET ALANI

Kocaeli Huzurevi, korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç yaşlı kişi ve ailelerin kendi bünye ve çevre şartlarından doğan maddi, manevi ve sosyal yoksunluklarının önlenmesine ve çözümlenmesine, yaşam şartlarının iyileştirilmesine doğrudan ve dolaylı olarak yardımcı olmayı amaçlayan, sistemli ve programlı hizmetler sunan, 10 kişilik özel bakım ünitesi olan 114 yaşlı kapasiteli yatılı bir sosyal hizmet kuruluşudur.Kocaeli Huzurevi 1995 yılında faaliyete geçmiş,1999 yılında yaşanan Marmara depremi sonrasında bir yıl kadar hizmete ara verdikten sonra 2000 yılı Eylül ayında tekrar hizmet vermeye başlamıştır. Hizmet binası giriş ve 3 kat olmak üzere 4 kattan oluşmaktadır. Yaşlı oda sayı 70 olup 30’u tek kişiliktir.

PERSONEL DURUMU

Müdür yardımcısı:1, Doktor : 1, Sosyal Çalışmacı: 1, Psikolog: 1 , Diyetisyen: 1, Hemşire:6, Ayniyat sayman Mutemedi:1, Teknisyen yardımcısı:1, Şoför:1, Hizmetli:5, Döner Sermaye:2, , Kaloriferci:1, şirket personeli:33 Güvenlik:2

HİZMET VERİLEN KİŞİ SAYISI

102

KURULUŞ HİZMET BİRİMLERİ

Sosyal servis: Yaşlının kuruluşa kabulü ve uyumuna ilişkin mesleki çalışmaları yapmak, kuruluş ve çevre koşulları göz önüne alınarak yaşlılara ilişkin psiko-sosyal programlar hazırlamak, uygulamak ve değerlendirmek, yaşlının yakınlarıyla sağlıklı ilişki kurmasını sağlamak, yaşlılara yönelik sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlemek, toplumsal sorumluluk çerçevesinde, kuruluşta verilen hizmetlere halkın gönüllü katkı ve katılımını sağlayıcı etkinlik programları düzenlemek, düzenlenen programların gerçekleştirilmesi amacıyla gönüllü kişi ve kuruluşlar arasında işbirliği sağlamak, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yapmak için oluşturulmuş servistir.
Sağlık servisi: Tabip ve hemşirelerden oluşmaktadır.
Yaşlıların genel muayenesini yapmak, hastalanması halinde teşhis ve tedavisini sağlamak, gerektiğinde hastaneye sevk etmek, hastanedeki durumunu izlemek,
Kuruluşun olanakları dikkate alınarak yaşlıların günlük sağlık kontrollerini yapmak
üzere oluşturulmuş 24 saat hizmet veren bir servistir.

Fizyoterapi servisi; fizyoterapist ve hemşireden oluşmaktadır. Fizyoterapiye gereksinim duyan yaşlıları tespit ederek tedavilerini yapan servis olup Fizyoterapist haftanın bir günü kuruluşa geldiğinden bir gün hizmet vermektedir.
Beslenme Servisi: Diyetisyen görev yapar.Yaşlı ve personelin beslenmesine ilişkin cetvel ve programları hazırlar ve uygulanmasını sağlarHiç yorum yok:

Yorum Gönder